Медичні заклади – Лікувально-діагностичні центри

В лікувально-діагностичних центрах (ЛДЦ) слід передбачати припливно-витяжну вентиляцію та систему клімат-контролю, що в комплексі забезпечить повітряно-тепловий баланс приміщень та відділень. Кондиціювання даного сегменту проектується як на системі Чиллер-фанкойл так і на мультизональній VRV-системі, в залежності від виду діяльності медичного закладу.

UniTech ClimaНапрямки діяльності окремих ЛДЦ потребують індивідуального підходу до проектування. Кожен з цих різнопланових закладів має ще і свої специфічні приміщення, в яких слід створювати та підтримувати строго визначені параметри мікроклімату, різні класи чистоти і нормовані рівні бактеріального забруднення повітря. Несправність вентиляційної системи на таких об’єктах або помилки, що припущенні при проектуванні, можуть привести до розповсюдженню інфекцій та порушенню стерильності приміщень, що в свою чергу загрожує здоров’ю людей.

UniTech ClimaПроаналізувавши питання проектування закладів охорони здоров’я можна виділити те, що останні роки медичні технології стрімко ростуть, в ЛДЦ застосовується складне сучасне обладнання, коректна робота якого часто залежить від чітких температурних параметрів. Проектування систем, що забезпечують мікроклімат таких об’єктів вимагає глибоких знань та часто консультацій кваліфікованих технологів. Також потрібно розуміти особливість санітарно-гігієнічного стану повітряного середовища приміщень. Стандартним критерієм чистоти повітря приміщень в громадських будівлях вважається відсутність в ньому надлишків тепла, вологи і вуглекислоти. UniTech ClimaДля приміщень в закладах охорони здоров’я до цих характеристик, ще слід додати наявність в повітрі не тільки механічних, хімічних і газових забруднень, але і мікробіологічної забрудненості повітря. Тому при проектуванні систем вентиляції та кондиціювання таких приміщень слід враховувати розміщення та роботу знезаражуючих елементів та систем, фільтрів. Так бактерицидні системи зі спільною роботою систем припливно-витяжної вентиляції рекомендується застосовувати в приміщеннях з постійним перебуванням великої кількості людей. Режим роботи таких систем слід передбачати вже на стадії проектування систем, коли визначаються потужності обладнання.

UniTech ClimaЗабезпечити необхідні мікрокліматичні та бактеріологічні параметри можливо тільки при грамотному застосуванні систем центрального кондиціювання та систем обробки повітря. В таких приміщеннях слід розміщувати системи кондиціювання, які мають широкий спектр налаштування мікрокліматичних показників повітря, обладнанні інноваційними системами утилізації теплоти.

На сьогодні при проектуванні системи вентиляції та кондиціювання в ЛДЦ це багаторозрядна задача, що має забезпечити вирішення наступних завдань:

UniTech Clima• Підтримка заданої температури, рухливості і вологості повітря.
• Забезпечення необхідного мікробіологічного складу повітря (бактеріальної чистоти).
• Виключення перетікання повітря з «брудних» в «чисті» зони.
• Видалення неприємних запахів.

• Комфорт персоналу і пацієнта.

• Екологічна безпека. Викиди витяжної системи повинні фільтруватися.

• Вентиляція в ЛДЦ повинна забезпечувати заданий напрямок переміщення повітряних потоків і відповідати нормам за рівнем шуму і вібрацій.